Choď na obsah Choď na menu
 


Výbava pre trpasličieho králika

  Výbava pre trpasličieho králika

Klietka
Ak chováte králika v dome alebo v byte, tak by králik mal mať drôtenú klietku s umelohmotným vysúvacím dnom. Takáto klietka by mala mať rozmeri na dĺžku okolo 1 metra, na šírku 0,5 metra. Plastové dno by malo mať výšku aspoň 15 centrimetrov, lebo králik veľmi často a rád vyhrabáva na okraje klietky podstielku. 

http://www.ifauna.sk/inzeraty/images/13862_k2YjHwlC3D.jpg

Podstielka
Na podstielku môžeme použiť viac druhov, napríklad - hobliny(piliny), slama, seno alebo koberček. Podľa môjho názoru je najvhodnejšia slama alebo seno. Takáto postielka absorbuje veľa moču a navyše králik si zo slamy aj niečo zje. Piliny sú najnevhodnejšou podstielkou pretože je v nich veľa prachu a králik môže mať z toho dýchacie ťažkosti. Hobliny sú o niečo vhodnejšie, ale ak sa králik pohybuje voľne po byte tak roztrúsi po ňom hobliny, ktoré sa na králikovi prilepili. Koberček sa bežne používa na miesta kam chodí králik robiť svoju potrebu, ale podľa mňa je to celkom zbytočná vec.


http://www.limara.cz/img/products/slama_kone_hlodavci.jpgObrázok “http://i.pravda.sk/06/103/skcl/P0116a9ab_s_pole_vidiek_dedina_2.jpg” sa nedá zobraziť, pretože obsahuje chyby.Senník alebo jasličky na seno:
Seno, sušená ďateľina alebo mokrá tráva je najpotrebnejším jedlom pre králika. Králik by mal mať senník každý deň naplnený, ale nemôžeme ho prekrmovať. Králik nadbytok sena vyhrabáva pod seba. Králikovi tam môžeme dať aj napríklad púpavu.
http://img126.imageshack.us/img126/5789/seno6ll.png

Napájačka alebo miska na vodu:
Napájačka je o niečo vhodnejšia ako miska, pretože sa králik nezamočí a napáíjačka ušetrí aj miesto. Je potrebné aby mal králik čo najčastejšie čerstvú vodu. Nemala by to byť teplá voda a ni minerálka. Najvhodnejšia voda pre králika je studená z vodovodu. 

http://st.blog.cz/d/domov-morcat.blog.cz/obrazky/6120833.jpghttp://shop.mazlicci.cz/chovatelske-potreby/images/6194.jpg


Miska na jedlo:
Miska na jedlo je jedna z najpoužívanejších vecí králika. V miske sa môžu nachádzať všetky králičie dobroty, ale hlavne krmivá - jačmeň, ovos, rôzne zmesy.
http://kralicky.websnadno.cz/zrniny1xc.jpg

Domček:
Domček pre králiky nie je veľmi potrebná vec, ale ak ho máte tak králikovi slúži ako výhľadná veža. Králik v ňom občas spáva. Domček má najväčšie využitie pre tehotného králika. V domčeku sa narodia mláďatká a majú tam teplo. 


Vodítko:
Ak chcete chodiť s králikom na malé prechádzky, môžete použiť vodítko. Je to dosť nepotrebná vec a navyše králik sa v ňom necíti dobre.
Obrázok “http://i10.tinypic.com/2dt12sk.jpg” sa nedá zobraziť, pretože obsahuje chyby.

Prepravka:
Prepravka slúži na prepravu králika k veterinárovi alebo niekde na iné miesto. Králika môžete dať do prepravky aj vtedy keď mu čistíte príbytok. 
Obrázok “http://i10.tinypic.com/4cv18ie.jpg” sa nedá zobraziť, pretože obsahuje chyby.

Kefa na česanie:
Používa sa hlavne vtedy keď králik plzne alebo na česanie dlhosrstého králika.
http://www.beautyshop.sk/_images/katalog/430ca5496d179th.jpg


Výbeh:
Ak máte záhradu, môžete králikovi zadovážiť výbeh. Králik má v ňom veľa priestoru na behanie, môže požierať trávu. Výbeh by nemal byť na slnku, aby králik nedostal úpal. Ak máte jemnú pôdu, tak by ste mali mať výbeh aj so spodnou sieťkou aby sa králik nepodhrabal.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.